Orange is the new coffee black – prezentacja zestawu komputerowego na 2018 rok

Komputer PC 2018Ostatnie miesiące to ogromne zmiany na rynku procesorów. Do walki wróciło AMD, które „siłą rzeczy” wymusiło na Intelu wprowadzenie czegoś lepszego niż kosmetyczne poprawki i 10% przyrosty wydajności. Premiera nowej – 8 już – generacji procesorów Intel Core, występujących również pod nazwą kodową Coffee Lake, jest bezapelacyjnie jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy w światku komputerowym, a jeżeli spojrzymy na rynek komputerów stacjonarnych z szerszej perspektywy, nawet kilku lat. Koncern z Santa Clara musiał wreszcie dołożyć rdzeni w mainstreamie.

W prezentowanym zestawie, użyty został najwyżej plasowany model o 6 rdzeniach i 12 wątkach – do tego z odblokowanym mnożnikiem i możliwością podkręcania – Intel Core i7-8700K. Przedstawiany projekt jest pomysłu jednego z naszych młodych wiekiem klientów. Nie mieliśmy nic do gadania :). My jedynie przekuliśmy ten pomysł na rzeczywistość. Rzemieślnicy z Ipsum Komp przedstawiają – orange is the new coffe black.

i7-8700K montaż komputera

Sercem platformy jest wspomniany już procesor Intel Core i7-8700K o bazowym taktowaniu 3.70GHz i 12MB pamięci podręcznej L3. Bazowe taktowanie wynosi 3700 MHz, jednak w rzeczywistości zależy od obciążenia, zmieniając się między: 4200 MHz (5-6 rdzeni), 4300 MHz (3 i 4 rdzenie) oraz 4400 MHz (1-2 rdzenie). Zestaw instrukcji pozostał niezmieniony, zaś zintegrowany
układ graficzny to nadal Intel HD 630. Niestety, ponownie miejsce lutowanego IHS zajmuje pasta termoprzewodząca. Czasy lutowanego odpromiennika już nie wrócą.

Asus Z370-F Gaming składanie komputera

Płyta główna to wysoki model ze stajni Asus-a ROG STRIX Z370-F GAMING. Zgodnie z nazwą pozycjonowana jest jako płyta dla graczy z modnym oświetleniem LED RGB Aura Sync, obsługą DDR4 4000 MHz, dwoma gniazdami M.2, SATA 6 Gb/s, oraz gniazdami USB 3.1 Gen 2. Posiada również wzmocnione sloty PCIe 3.0 x 16 pomagające utrzymać w ryzach duże i ciężkie karty graficzne.

Asus Z370-F ROG GAMING wygląd

Zastosowany schładzacz procesora to klasyczny już i sprawdzony produkt polskiej firmy SilentiumPC model Fortis 3 HE1425. Jest to potężny, jednowieżowy zestaw chłodzenia procesora zapewniający najlepszy stosunek wydajność/cena w swojej klasie.  Zaprojektowany od podstaw, aby osiągnąć optymalną równowagę pomiędzy powierzchnią odprowadzania ciepła, a przepływem powietrza. Wykorzystuje pięć Φ6 mm heatpipe’ów oraz duży, aluminiowy radiator składający się z 38 fin’ów. Swój unikalny wygląd Fortis 3 HE1425 zawdzięcza czarnemu topowi oraz specjalnie zaprojektowanemu wentylatorowi.

Chłodzenie procesora i7-8700K

Jakie chłodzenie do i7-8700K

Użyty zasilacz to już prawdziwa perła w koronie. Seria Dark Power Pro jest znana jako najbardziej ciche i wydajne zasilacze na świecie. Model Dark Power Pro 11 650W jest kolejnym krokiem naprzód. Posiada Certyfikat 80PLUS® Platinum i aż do 94% sprawności. Do tego charakteryzuje się praktycznie bezgłośną pracą zapewnioną dzięki szerokiej gamie optymalizacji, w tym zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego wentylatora be quiet! 135mm SilentWings®. 5 lat gwarancji zapewni bezstresową obsługę a zapas mocy pozwoli na spokojną rozbudowę zestawu w przyszłości.

Dark Power Pro 11 650W

Dark Power Pro 11 650W wygląd i montaż

Jako nośniki pamięci zastosowano dwa dyski – pierwszy, systemowy, wykonany w technologii SSD, i drugi, klasyczny, talerzowy jako magazyn danych. Będą to, kolejno: Dysk SSD Samsung 850 EVO 500GB oraz Toshiba P300 o pojemności 1TB.

Karta graficzna, to przeniesiona z poprzedniego komputera właściciela, Ausus GTX 1060 6GB Turbo. Jest to najprostsza oraz najtańsza konstrukcja tego producenta z zastosowanym układem chłodzenia typu blower (turbina). Test tego modelu mieliśmy przyjemność przeprowadzać krótko po premierze, we wrześniu 2016 roku: https://www.komputery-torun.pl/asus-gtx1060-turbo/

Pamięć RAM jaką dobrano to Corsair Vengeance LPX DDR4. Dwa moduły po 8GB każdy. Pamięć pracuje z taktowaniem 3000MHz i opóźnieniami CL15.

Montaż płyty głownej Z370

Wszystkie te elementy umieszczono w obudowie be quiet! Pure Base 600 Window Orange. Jest to bardzo wszechstronna konstrukcja z możliwością zmiany położenia slotów HDD i usunięcia klatki ODD. Posiada wysokiej jakości, całkowicie przeszklony panel boczny wykonany z barwionego szkła hartowanego. Charakteryzuje się cichą pracą dzięki dwóm fabrycznie zainstalowanym wentylatorom Pure Wings 2. Do tego posiada wyciszenie poprzez zintegrowany materiał wygłuszający na górze, z boku i od frontu obudowy. Pomarańczowe wstawki to już rzecz gustu.

Komputer be quiet! Pure Base 600 Window Orange

Jak już pisaliśmy niedawno, uniwersalny przepis na montaż dobrego zestawu komputerowego nie istnieje. Określenie „dobry” jest swoistą abstrakcją. Określenia: „dobry”, „fajny”, „niezły”, każdy odbiera w nieco inny sposób – w zależności od preferencji i czy nam się to podoba czy nie, od zasobności portfela. Przedstawiony zestaw komputerowy jest ciekawy, a najważniejsze, że jest wymarzony i autorski klienta. Nam było miło pomóc.

Jaki komputer do Wiedźmin 3 2018

I pamiętaj…

I ja, i ty,
każdy z nas może mieć nowego PC (Pi-Si)! :)

Serwis komputerowy Ipsum Komp Toruń poleca się na nowy 2018.

Call Now Button