Wymiana lasera w konsoli

Naprawa konsol w ToruniuCzęstym problemem, z jakim borykają się użytkownicy kilkuletnich konsol do gier, są kłopoty z napędem i odczytem płyt. Konsole poprzedniej generacji typu Xbox 360, PlayStation 3, PSP cieszą się ciągłym powodzeniem wśród graczy oraz nadal występują w sprzedaży. Duża liczba i dostępność gier powoduje, że naprawa tych urządzeń jest nadal opłacalna i nie warto z niej rezygnować. Jako serwis komputerowy Ipsum Komp, w swojej ofercie mamy również usługę wymiany lub naprawy napędu. Wymieniamy lasery we wszystkich typach konsol Xbox 360, PS3 oraz PSP.

 Wstępnie można ocenić potrzebę wymiany lasera lub napędu optycznego konsoli gdy:

  • system (oprogramowanie) konsoli wyświetla wiadomości o błędach odczytu z nośników (płyt)
  • gry uruchamiają się dłużej niż zwykle
  • filmy i przerywniki w grach zacinają się
  • w czasie korzystania z konsoli ekran „zamraża” się na jakiś czas
  • laser przestaje prawidłowo pracować, płyta traci obroty a z napędu wydobywają się odgłosy stukania
  • po prawidłowym umieszczeniu płyty w nośniku, brak jest reakcji ze strony napędu, występuję brak możliwości uruchomienia gry.

Wymiana lasera i naprawa napędu w konsoli

Koszt wymiany lasera lub napędu, w głównej mierze jest uzależniony od ceny podzespołów. W konsolach tych samych producentów, występują różne typy laserów. Montowane z zależności od modelu, rocznika i serii. Przy procedurze wymiany lasera można posłużyć się zarówno komponentem oryginalnym lub dedykowanym zamiennikiem. Gwarancją na tego typu usługę udzielana jest na okres od 3 do 12 miesięcy – w zależności od wybranego wariantu.

Serwis i naprawa konsol do gier Toruń

Wymiana lasera w konsoli Xbox, PS3, PSP – serwis komputerowy Ipsum Komp w Toruniu zaprasza.

Call Now Button