Wymiana gniazd w laptopach

Wymiana-gniazdGniazda zasilania (DC-IN), gniazda USB, gniazda jack oraz wszystkie pozostałe porty, które służą do podłączania urządzeń peryferyjnych to elementy, które są bardzo mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne. Eksploatujemy je niemal codziennie, a każdy silniejszy i mniej wprawny ruch może doprowadzić do awarii.

Typowe objawy, które dotyczą uszkodzonych gniazd to:

  • przerywanie ładowania/ zasilania (migająca dioda),
  • nagrzewanie się wtyczki zasilacza oraz gniazda, zapach spalenizny, mrugająca dioda od zasilacza,
  • brak możliwości uruchomienia notebooka (brak reakcji na przycisk power),
  • wyłączanie się notebooka, niekontrolowane restartowanie się komputera, chimeryczność w działaniu (objaw właściwy przy uszkodzonym gnieździe USB),
  • zawieszanie się na ekranie BIOS (częste przy uszkodzonym gnieździe USB),
  • przerywanie dźwięku podczas korzystania ze słuchawek (objaw podręcznikowy dla uszkodzonego gniazda jack),
  • brak dźwięku na wbudowanych głośnikach (swoiste, gdy wyłamana zostanie wtyczka od słuchawek i jej część pozostaje w gnieździe).

Ipsum Komp - serwis komputerowy w Toruniu

Gniazda zasilające, szczególnie te lutowane do płyty głównej mogą przysporzyć nie lada trudności przy naprawie, gdy nie posiada się odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Ważnym czynnikiem w profesjonalnym usunięciu awarii jest precyzyjne rozlutowanie uszkodzonego elementu, dokładne oczyszczenie pól lutowniczych i wlutowanie nowego gniazda. Próby poprawiania połączeń najczęściej są bezskuteczne i nie gwarantują skutecznej naprawy, gdyż nierzadko dewastacji ulega plastikowa obudowa tych modułów.

W naszym serwisie wymieniamy gniazda w laptopach wszystkich producentów. Podejmujemy się napraw gniazd modułowych (na przewodzie), jak i lutowanych do płyty głównej.

Wymiana gniazd w laptopach i urządzeniach przenośnych – zapraszamy!

Ipsum Komp - wymiana gniazd w laptopie

 

Naprawa gniazda zasilania Ipsum Komp Toruń

Serwis i naprawa komputerów - Ipsum Komp Toruń

Serwis komputerowy Toruń

Serwis komputerowy w Toruniu uszkodzenie gniazda zasilania laptopa Wymiana gniazda audio jack laptop Wymiana gniazda zasilania w laptopie Toruń Wymiana i naprawa gniazd DC IN

Wymiana gniazd w laptopach

Call Now Button