SumUp w IPSUMkomp – u nas zapłacisz kartą!

sumup-w-ipsum-kompSumUp w IPSUMkomp – u nas zapłacisz kartą!

Terminal POS (ang. point of sale – punkt handlowy) jest to urządzenie instalowane w punktach handlowo-usługowych. Służy do bezpiecznego i niezawodnego odczytywania danych z karty płatniczej oraz do kontaktowania się z centrum autoryzacyjnym, umożliwiające dokonanie płatności za nabywany towar lub usługę w formie bezgotówkowej (przy użyciu karty płatniczej).

Według danych przekazanych przez banki, w II kwartale 2016 r. przy użyciu kart przeprowadzono 812,5 mln transakcji bezgotówkowych (wykres poniżej), czyli o 103 mln transakcji więcej niż w poprzednim kwartale, co stanowiło wzrost o 14,6%. Wskaźnik liczby transakcji bezgotówkowych w dłuższym okresie obserwacji wykazuje tendencję rosnącą. I tak, porównując II kwartał 2016 r. do analogicznego okresu w 2015 r., liczba transakcji była większa o 29%, a porównując do 2014 r., była większa o 86%. Dane jednoznacznie wskazują, że na rynku polskim rośnie skłonność klientów do realizowania płatności bezgotówkowych przy użyciu kart płatniczych. Wzrost liczby transakcji bezgotówkowych wynika z coraz bardziej powszechnego korzystania z kart zbliżeniowych oraz z rosnącej sieci akceptacji kart.

liczba-transakcji-bezgotowkowych-w-polsce

Według danych z banków, w II kwartale 2016 r. przy użyciu kart dokonano na rynku polskim transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę 54,5 mld zł, co w porównaniu do poprzedniego kwartału stanowiło wzrost o 6,6 mld zł, czyli o 13,7% (wykres poniżej). Porównując II kwartał 2016 r. do analogicznego okresu w 2015 r., wartość transakcji była większa o 26 %, a porównując do 2014 r., była większa o 45 %. Wskaźnik wartości transakcji bezgotówkowych w długim okresie czasu wykazuje tendencję rosnącą*
_________________________________________________
*Dane prezentowane w niniejszej informacji dotyczą polskiego rynku kart płatniczych i zostały opracowane przez Departament Systemu Płatniczego NBP w oparciu o dane statystyczne pochodzące z sektora bankowego oraz podmiotów niebankowych.

wykres-liczba-transakcji-bezgotowkowych-w-polsce

Płatność kartą w serwisie komputerowym Ipsum Komp

Mając na uwadze garść powyższych statystyk, a przede wszystkim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów miło nam oznajmić, że od początku listopada istnieje możliwość płatności kartą w naszym serwisie.

Jako że doceniamy prostotę i nowatorskie rozwiązania postawiliśmy na SumUp Air. Jest to pierwszy terminal zbliżeniowy bez abonamentu dostępny na polskim rynku. Do przyjmowania płatności wystarczy smartfon lub tablet z systemem Android, lub iOS, który posiada Bluetooth w standardzie 4.0. Pozwala akceptować płatności kartami Visa, vPay, MasterCard i Maestro. Obsługuje wyżej wspomniane karty zbliżeniowe, chip&PIN, oraz magnetyczne.

serwis-komputerowy-torun-platnosc-karta

Obsługa urządzenia odbywa się poprzez dedykowaną aplikację, którą w naszym przypadku zainstalowaliśmy na telefonach firmowych. Konfiguracja odbyła się bardzo intuicyjnie, gdyż interfejs programu jest w języku polskim. Pierwsze kroki, które należy wykonać to: zalogowanie się do swojego konta firmowego (wstępnie je skonfigurowaliśmy podczas składania zamówienia) i synchronizacja urządzenia ze smartfonem.

platnosc-karta-w-serwisie

platnosc-karta-w-serwisie-komputerowymserwis-komputerowy-ipsum-komp-platnosc-karta

Wszystkie płatności SumUp są obsługiwane zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Proces przetwarzania transakcji przez SumUp zapewnia szyfrowanie wszystkich danych oraz przesyłanie ich na serwery operacyjne. Żadne wrażliwe dane nie są nigdy przechowywane na urządzeniach takich jak smartfon, tablet lub czytnik kart.

sumup-terminal

SumUp zapewnia, że dane Użytkowników i klientów są zawsze bezpieczne. Oprogramowanie oraz sprzęt SumUp spełnia (a w wielu przypadkach przewyższa) wysokie normy bezpieczeństwa wymagane przez PCI-DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). PCI-DSS jest standardem w branży kart płatniczych koncentrującym się na transakcjach kartami płatniczymi i jest wspierany przez wszystkie wiodące organizacje kart płatniczych.

sumup-opinie

Urządzenie wygląda bardzo estetycznie (nam się podoba :-)) i jest wykonane z materiałów dobrej jakości. Cieszy wbudowany akumulator Li-ion (1300 mAh) – terminal ładujemy przy użyciu dołączonego przewodu USB lub podłączając ładowarkę np. od telefonu, gdyż jest wyposażony w standardowe gniazdo micro USB. Wyświetlacz wykonany jest w technologii OLED, który jest niezwykle czytelny (ekran OLED nie wymaga podświetlenia, gdyż wydziela światło bezpośrednio, dzięki czemu oferuje bardzo dobry kontrast).

terminal-sumup-test

Potwierdzenia dokonanych transakcji możemy wysłać na podany przez klienta numer telefonu komórkowego lub wskazany adres e-mail. Generowane i wysyłane są natychmiastowo – dźwięk otrzymanego powiadomienia był słyszalny, nim kontrahent zdążył wyjąć telefon z kieszeni.

Po wykonaniu kilku pierwszych transakcji jesteśmy pod wrażeniem tego maleństwa. Mamy nadzieję, że klientom również przypadło do gustu.

Serwis komputerowy Ipsum Komp Toruń zaprasza do korzystania ze swoich usług oraz wygodnych płatności kartą. A dla tradycjonalistów zawsze pozostają dwa bankomaty przy wejściu do siedziby.

sumup-torun

Call Now Button