Spot reklamowy na portalu YouTube

Serwis komputerowy IPSUMkomp Toruń na portalu youtube.comSerwis internetowy YouTube na zawsze już wdarł się do naszej świadomości. Chyba nikt nie wyobraża sobie braku tego medium jako swoistego pewnika na znalezienie wszelakiej zawartości multimedialnej. Lista serwowanej treści jest boleśnie wręcz długa – zwiastuny, teledyski, filmy reklamowe, promocyjne, prezentacje, pokazy slajdów, videoblogi, produkcje zarówno amatorskie jak i komercyjne – to raptem wstęp do pełnego obrazu. Mało kto z nas pamięta datę powstania serwisu: 14 luty 2005. Wydawać by się mogło, że 8 lat od założenia to niewiele, przypomnijcie sobie jednak co było przed. Społeczność youtube.com na zawsze już nie tylko zmieniła postrzeganie dostępności mediów przez zwykłego użytkownika internetu, jak i   umożliwiła mu proste i intuicyjne dodanie treści wideo dostępnych dla widowni z całego świata. Szeroki zakres tematyki spowodował lawinowy wzrost udostępnień a filmy internetowe stały się jedną z najważniejszych części kultury Internetu- zarówno tej humorystycznej, traktowanej z przymrużeniem oka jak i tej poważnej, często moralizatorskiej. Według obecnego właściciela portalu – firmy Google – dziennie na YouTube umieszczanych jest 85 tys. filmów, zajmujących ok. 2400GB.

Z przyczyn mniej bądź bardziej technicznych, serwis YouTube dzięki swojej specyfice może być idealnie traktowany jako jeden z kanałów dystrybucji treści marketingowych i reklamowych dla biznesu. Do niezaprzeczalnych kwestii możliwości przemycenia materiałów informacyjnych dla potencjalnych klientów i odbiorców dodać możemy możliwość kreowania wirtualnej wspólnoty (choćby dzięki sprzężeniu z kontem Gmail i Google+) jak i pragmatycznego wykorzystania powiązań z indeksami wyszukiwarki internetowej w celach pozycjonowania własnej, wcześniej już zaistniałej strony www.

Zatem z nieskrywaną radością zapraszam do prześledzenia dwóch spotów reklamowych przedstawiających działalność serwisu komputerowego IPSUMkomp w Toruniu.

Call Now Button