Nzxt Kraken X62 – najładniejsze chłodzenie wodne AIO procesora

Marka „NZXT.” jest stosunkowo młodą (2004 rok) firmą, założoną w Los Angeles przez Johnny’ego Hou. Nie przeszkodziło jej to w szybkim tempie podbić serc wielu entuzjastów komputerowych. Ich obudowy są najczęściej skierowane pod zestawy gamingowe, gdzie liczy się dobra wydajność, cicha praca układów chłodzenia oraz odpowiedni design produktu. To właśnie w wyglądzie firma wyróżnia się od swojej konkurencji, tworząc produkty przełamujące wytyczone standardy, oraz cieszące oko zarówno zwykłego zjadacza treści zerojedynkowej jak i konesera – profesjonalisty. Dzisiaj producent nie tylko wypuszcza obudowy komputerowe i akcesoria do nich, lecz również zasilacze oraz wysokiej klasy chłodzenie wodne typu AIO. Chłodzenia All In One to zamknięte, gotowe już zestawy chłodzeń wodnych (głównie procesora), które są proste do montażu i co najważniejsze – bezpieczne – nawet w rękach laika (niezwykle małe ryzyko spowodowania wycieku). Jednym z takich układów jest właśnie opisywany tutaj model Nzxt Kraken X62.

W zestawie znajdziemy sporą aluminiową chłodnicę, w której jest miejsce na dwa wentylatory 140mm. Producent zamontował dwa wentylatory AER P140,  lecz jeśli ktoś ma życzenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je wymienić na inny model. Z chłodnicy wychodzą dwa elastyczne węże w nylonowym oplocie zakończone bloko-pompką. W zestawie znajdziemy jeszcze mocowania na najpopularniejsze gniazda procesora, śrubki montażowe, przewody zasilające oraz podłączeniowe oraz instrukcję obsługi. Kraken X62 jest całkowicie bezobsługowym chłodzeniem, czyli nie musimy, a nawet wręcz nie możemy, sprawdzić ilości płynu. Odpada nam też konieczność wymiany takowego płynu. Nic tylko zakładać i używać. Dla formalności dodam, że w układzie nie krąży woda, ale specjalny płyn nie przewodzący prądu, zawierający składniki antykorozyjne oraz pestycydy.

Na czym jednak pragniemy się w tym wpisie skupić (tym razem nie będzie opisu oraz testu wydajności – która to, na marginesie, stoi na wysokim poziomie), to kwesta wyglądu. Otóż, Kraken wygląda wręcz obłędnie fenomenalnie. Blok chłodzący procesor jest przyozdobiony tzw. lustrem nieskończoności. W połączeniu z kontrolowanym podświetleniem diodami LED, daje to naprawdę świetny efekt. Zobaczcie sami:

Chłodzenie AIO Nzxt Kraken X62 Chłodzenie wodne AIO Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie chłodzenie wodne komputera Montaż komputera z chłodzeniem wodnym Montaż Nzxt Kraken X62 Najładniejsze chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane chłodzenie wodne procesora Rzut oka na Nzxt Kraken X62 Składanie komputera z chłodzeniem wodnym Test Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parametry

Rozmiar chłodnicy: 315 x 143 x 30mm
Rozmiar bloku: 80 x 80 x 52.9mm
Waga: 1.29kg
Obsługiwane sockety: 1151, 1150, 1155, 1156, 1366, 2011, 2011-3, 2066, TR4, AM4, FM2+, FM2, FM1, AM3+, AM3, AM2+, AM2
Ilość wentylatorów: 2
Średnica wentylatora: 140mm
Model wentylatora: Aer P140
Prędkość obrotowa [obr./min.]: 1,600~2,800 +/- 300RPM
Poziom hałasu [dBA]: 21-38

Nzxt Kraken X62 – najładniejsze chłodzenie wodne AIO procesora:)

Call Now Button