Mini-ITX czyli (nie taki) mały ale wariat

Mini-ITXCzasy dużych, szarych, smutnych, żółknących i brzydkich komputerów odeszły w zapomniane. Wiele razy udowadnialiśmy, że komputer może być ozdobą pomieszczenia, a i podzespoły (mimo że najczęściej ukryte są w obudowie)  kupuje się „oczami”. Coraz więcej osób zaczyna montować niewielkie, zwarte, niekoniecznie w stylu tower komputery, które poza gabarytami, praktycznie niczym nie ustępują klasycznym zestawom ATX. Oferta standardu mini-ITX zapewnia równie wysoką wydajność, lecz zamkniętą w zgrabnej obudowie. Wszechobecna miniaturyzacja pozwala złożyć maszynę mini-ITX przystosowaną do obsługi  najnowszych gier komputerowych, natomiast przejście na mniejszy format nie wpływa negatywnie  na możliwości dalszej rozbudowy o kolejne dyski, duże chłodzenie jednostki procesora, czy dłuższą kartę graficzną. Poniżej dwa reprezentatywne przykłady. Źródło: morele.net

SilentiumPC mini-ITX

BitFenix mini-ITX

Komputer mini-ITX: mały, ale wariat

Ilu użytkowników, tyle pomysłów na własny, dobrany element po elemencie, niewielki, lecz wydajny komputer. No i koniecznie ładny :)

Idea komputera formatu mini-ITX często zaczyna się od obudowy. W tym przypadku to ona determinuje późniejszy dobór elementów składowych. W dzisiejszym wpisie prezentujemy dosyć nietypowy przykład, bowiem i obudowa nietypowa dla opisywanego mini segmentu.

PHANTEKS Enthoo Evolv

Czas na PHANTEKS Enthoo Evolv ITX

Wewnątrz solidnej i porządnie wykonanej konstrukcji znalazło się miejsce na dwuslotową kartę graficzną o maksymalnej długości 330 mm, układ chłodzenia wodnego typu 240 lub 280 mm, jeden nośnik 2,5″ i dwa dyski 2,5″/3,5″, układ chłodzenia CPU mogący mieć wysokość 220 mm oraz standardowy zasilacz ATX. Odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy gwarantuje wentylator o średnicy 200 mm, ponadto istnieje możliwość zamontowania trzech dodatkowych jednostek o średnicy 120/140 mm. Wszystkie otwory zostały ukryte pod filtrami przeciwkurzowymi. Na panelu przednim umieszczono standardowe złącza audio i dwa porty USB 3.0. Nie da się ukryć, że coraz mniej osób montuje w swoich komputerach napędy optyczne na płyty, dlatego też i producent poszedł tutaj z duchem czasów. Obudowa firmy PHANTEKS nie ma z przodu żadnej zatoki 5.25 cala. Takie rozwiązanie powoduje, że na froncie elegancko prezentuje się minimalistyczny panel ze szczotkowanego aluminium. Jest to porządna obudowa wykonana z dbałością o szczegóły. Posiada oddzielnie wydzielony tunel powietrzny na zasilacz, dzięki czemu podzespoły będą grzały się zdecydowanie mniej. Obudowa ma prawy panel boczny z oknem, więc swoje dzieło będziemy mogli oglądać na żywo w czasie pracy.

Montaż komputerów Toruń mini-ITX

Światełka…

W prezentowanym projekcie pozwolono sobie na małą nonszalancję w kontrofensywie do prostej stylistyki obudowy. Wykorzystując fakt częściowo przezroczystej ścianki bocznej, zamontowano podświetlenie w postaci dwóch pasków LED. Iluminacja uruchamia się automatycznie po włączeniu jednostki. Na plus jest to, że instalacja posiada wyłącznik oraz płynny regulator poziomu jasności.

Składanie komputerów stacjonarnych Toruń ul. Grudziądzka 79

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż kotku, co masz w środku

Podzespoły napędzające naszą maszynę to płyta główna Asus H81I-PLUS, czterordzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem Intel Haswell i5-4670K, 8GB pamięci RAM w jednej kości marki Kingston oraz karta graficzna Sapphire Radeon HD7850. Na uwagę zasługuje układ chłodzenia procesora – Be Quiet! Shadow Rock Slim. Jest to bardzo udana konstrukcja, która zainteresuje użytkowników oczekujących zarówno dobrej wydajności, jak i bardzo cichej pracy. Do tego eleganckie wzornictwo i wysoka jakość wykonania. Ważnym elementem każdego zestawu komputerowego jest zasilacz. Tutaj króluje model V450 firmy Cooler Master o sprawności energetycznej 92% potwierdzonej certyfikatem PLUS GOLD. Dodatkowym atutem zasilacza jest jego modularność – oznacza to, że część zbędnych przewodów można zwyczajnie wypiąć.

Montaż zestawów komputerowych na zamówienie Ipsum Komp Toruń

Komputer dla każdego Toruń

Komputery Ipsum Komp Toruń

Komputer w obudowie mini-ITX

Mały komputer Ipsum Komp Toruń

Ładna (i twarda!) okładka oraz wnętrze niczego sobie, które dopasowujemy do własnych potrzeb, by śmigało na naszych oczach. I druga połówka marudzić nie będzie, że komputer chcesz nowy – w końcu trudno się oprzeć tak zacnym obudowom! Składanie komputerów Ipsum Komp Toruń – do usług.

Call Now Button