Lenovo ThinkPad T440 – używane laptopy poleasingowe Toruń

Laptopy z serii ThinkPad z przedrostkiem „T” mają bardzo długą historię i wieloletnią tradycję. Jako ciekawostkę dodam, iż do 2003 roku laptopy marki ThinkPad, były jedynymi certyfikowanymi komputerami przenośnymi do użytku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Swego czasu też, były stałym wyposażeniem promów kosmicznych NASA. W maju 2005 roku Lenovo odkupiło od firmy IBM dział komputerów osobistych, i postawiło sobie za cel nie psuć tego, co było dobre. ThinkPad pozostał ThinkPadem, produktem nieco innym niż pozostałe komputery oferowane przez Lenovo.

W modelu T440, producent postawił na nowsze wzorce i dopasował swój produkt do wymagań, jakie są stawiane klasie ultrabooków. Ultrabook to kategoria laptopów zdefiniowana przez firmę Intel, a której nazwa pochodzi od słów „ultramobilny” i „notebook”. W założeniu ultrabooki to przenośne narzędzia pracy, które są energooszczędne, niewiele ważą i mają niedużą grubość, ale minimalizacja gabarytów nie może odbywać się kosztem wydajności.

Aby komputer przenośny mógł zostać zaliczony do kategorii ultrabooków, musi spełniać określone wymogi specyfikacji i certyfikacji:

  • waży nie więcej niż 2 kg
  • ma maksymalnie 20 mm grubości (ultrabook 13 cali i mniejszy) lub 23 mm (ultrabook 14 cali i większy)
  • działa co najmniej 6 godzin na baterii
  • wychodzi z trybu uśpienia w czasie mniej niż 3 sekundy
  • ma dysk SSD lub hybrydowy (SSD+HDD)
  • dysk oferuje transfer danych o szybkości minimum 80 MB/s
  • ma przynajmniej 1 port USB 3.0 lub Thunderbolt
  • ma nowoczesny, energooszczędny procesor Intel

Seria urządzeń T440 zachowała ducha legendarnych ThinkPadów. Pomimo spadku wagi, obudowa jest wyjątkowo solidna i znakomicie spasowana. Matowe powierzchnie nie ulegają łatwo zarysowaniom i są odporne na większość zabrudzeń. Pokrywa ekranu jest wykonana z włókna węglowego, a kadłub notebooka zrobiono ze stopu magnezu. Na spodzie znajdują się złącze stacji dokującej oraz specjalne kanaliki, które w założeniu mają odprowadzić płyn z przypadkowego zalania powierzchni klawiatury.

Posiadane przez nas na sprzedaż modele Lenovo T440, w swej specyfikacji posiadają wydajne i energooszczędne procesory i5, zazwyczaj 8GB pamięci operacyjnej RAM oraz szybkie dyski SSD. Charakteryzują się bardzo wydajnymi i sprawnymi bateriami, pozwalającymi na pracę nawet do 11h bez ładowania. Wiele egzemplarzy występowało w wersjach z podświetlaną klawiaturą, czytnikiem linii papilarnych i możliwością montażu dwóch dysków. Są to wyselekcjonowane egzemplarze, w klasie technicznej i wizualnej A+. Na laptopy te udzielamy 6 miesięcy gwarancji, oraz, jako, że od wielu lat prowadzimy w Toruniu serwis komputerowy, naszym klientom oferujemy pełne wsparcie posprzedażne i obsługę pogwarancyjną na wysokim poziomie. Wiemy co sprzedajemy i już na etapie zatowarowania potrafimy wychwycić potencjalne nieprawidłowości i wady, tak, by naszym klientom zaoferować w 100% sprawne, pewne, z legalnego źródła, z licencjonowanym oprogramowaniem, naprawdę fajne laptopy, takie, jakich sami byśmy chcieli używać.

Więcej o laptopach poleasingowych, ich zaletach i wadach, pisaliśmy już na naszym blogu tu i tu. Zapraszamy!

Call Now Button