Komputer do gier – nowa generacja procesorów AMD

Premiera najnowszej, trzeciej już generacji procesorów AMD Ryzen, okazała się dużym wydarzeniem, komplikując nieco sytuację konkurencyjnej firmie Intel, która do tej pory wiodła prym (zwłaszcza w zestawach komputerowych do gier). Procesory AMD Ryzen 3000 bez wątpienia można nazwać udanymi konstrukcjami – oferują one świetną wydajność, funkcjonalną platformę, a przy tym zostały konkurencyjnie wycenione. Efekt jest taki, że jednostki te coraz częściej goszczą w nowych zestawach komputerowych i podobnie jak Ryzen 5 1600 i Ryzen 5 2600 to najnowsze dziecko z trójką z przodu, będzie prawdopodobnie najpopularniejszym reprezentantem nowej rodziny.

Poniżej prezentujemy jeden z takich zestawów – przygotowanych krótko po premierze – właśnie na bazie procesora AMD RYZEN 5 3600. W symbiozie, razem z kartą graficzną MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X, oraz resztą zestawu, tworzą wydajną w mocy obliczeniowej, oraz przyjemną dla oka całość. Zestaw z monitorem Philips 245C7QJSB/00.

Największym rywalem AMD Ryzen 5 3600 będzie… AMD Ryzen 5 2600 sprzedawany w promocjach za 550 złotych. Różnica w cenie między nimi przekracza 50% wartości starszego procesora i nie odpowiada niestety różnicy w ich wydajności. Jeśli chodzi o opłacalność – to AMD rywalizuje samo ze sobą :)

Zapraszamy do korzystania z usług montażu komputerów stacjonarnych na zamówienie. Życie jest za krótkie na wolny komputer.

Call Now Button