Komputer do biura i domu – multimedia, praca, internet (bez gier).

Nie jest tajemnicą, iż najczęstszymi projektami montażu komputerów stacjonarnych na zamówienie jakimi się paramy, są jednostki predysponowane do gier. Nie samymi grami jednak człowiek żyje. Często zwyczajnie potrzebujemy nowoczesnego i sprawnego urządzenia do użytku stricte domowego lub biurowego. Maszyny takie, dzięki najnowszym standardom sprzętowym, wielowątkowym procesorom, szybkiej pamięci RAM oraz szybkim dyskom SSD, świetnie poradzą sobie z obsługą internetu, multimediów, kursów e-lerningowych, programów biurowych i tych na uczelnię  lub do szkoły. Nowoczesny komputer będzie sprawiał frajdę z codziennych czynności jakie wykonujemy przed ekranami monitorów oraz będzie cichy i energooszczędny. Często też może być „ładny” :)

W jednej z ostatnich naszych realizacji i propozycji zastosowano procesor firmy INTEL z 2 rdzeniami i 4 wątkami o taktowaniu 3.7GHz. Do tego pamięć SmartCache w liczbie 4 MB oraz zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 610. To wszystko razem tworzy doskonale zbalansowane środowisko, niezbędne dla zachowania komfortu pracy. Procesor ten jest idealny do zastosowań biurowych i domowych. Gwarantuje płynne wyświetlanie grafiki w doskonałej jakości i umożliwia streaming wideo w 4K. Płyta główna posiada trzy wyjścia do podłączenia monitora – jedno analogowe (VGA do starszych urządzeń), oraz dwa cyfrowe (DVI i HDMI do nowszych, cyfrowych, o dużych rozdzielczościach). Wybrany model charakteryzuje się dużą ilością złączy, dobrej klasy komponentami, 10-fazową sekcją zasilania oraz łatwą możliwością rozbudowy w przyszłości.  Do tego 8GB szybkiej pamięci RAM DDR4, wydajny dysk SSD na system o pojemności 256GB oraz drugi, talerzowy na dane o pojemności 1TB. Wykorzystano zasilacz o mocy 450W – posiada on wszystkie niezbędne zabezpieczenia oraz certyfikat 80PLUS EU. Całość została zamknięta w stylowej, przewiewnej, czarnej obudowie z wentylatorami, filtrami przeciwkurzowymi, 2 portami USB 3.0 oraz czytnikiem kart pamięci. Chłodzenie procesora wieżowe – ciche i wydajne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z wiosennym pozdrowieniem – Ipsum Komp Toruń.

PS:

”Nigdy nie ufaj komputerowi, którego nie możesz wyrzucić przez okno” (Steve Wozniak)

Przy ich tempie rozwoju istnieje szansa, że w końcu doczekamy takich, które byłyby w stanie wejść przez nie z powrotem :)

 

 

Call Now Button