Dobra zmiana

Montaż zestawu komputerowego w obudowie Nzxt S340Jeden z naszych stałych klientów, któremu rok temu składaliśmy jednostkę komputerową do gier, rzucił nam hasło: modernizacja. Jako, że komputer miał mocną bazę do dalszej rozbudowy (między innymi najmocniejszy konsumencki procesor i7) na pierwszy rzut planistyczny poszedł pomysł o wymianie karty graficznej, wymianie dysku SSD na taki o większej pojemności oraz dołożenie pamięci RAM. Zatem w skrócie: kartę graficzną GTX 970 zamieniono na GTX 1080 ze stajni MSI w wersji Gaming X (super!), dysk SSD o pojemności 275GB na Crucial MX300 525GB, pamięć RAM natomiast uzupełniono bliźniaczymi modułami do sumarycznej wartości 16GB – były to kości G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3200MHz. Koszt nowych podzespołów 3850 złotych Bum!

Modernizacja komputera PC

Dobra zmiana lecz nadszedł niedosyt…

Padło kolejne pytanie, o to co jeszcze można by zmodernizować. Jako, że kolejna zmiana „na lepsze” determinowała by potrzebę wymiany całej platformy na taką do zastosowań profesjonalnych, jedyna odpowiedź jaka się nasunęła to aspekt wizualny platformy. Zaproponowano nową obudowę z tzw. oknem, zamontowanie podświetlenia LED oraz kosmetyczne uzupełnienie przewodów podłączeniowych specjalnymi adapterami w celu ujednolicenia kolorystyki. Jako, że wcześniej wybrana karta graficzna siłą rzeczy narzuciła swój styl, postawiono na klasyczny miraż czerni i czerwieni w nieklasycznym opakowaniu. Zatem…

Pokaż kotku co masz w środku.

Czarna obudowa Nzxt S340 w wersji na wysoki połysk z przeszkloną ścianą boczną. Minimalistyczny i elegancki wygląd. Posiada dwa wentylatory. Nie ma możliwości zamontowania napędu optycznego.

Choinka ale z klasą

Kompletny zestaw montażowy podświetlenia LED przeznaczony do komputerów stacjonarnych –  SilentiumPC Aurora II Remote RGB-302. Są to dwa paski LED-owe, które pozwalają użytkownikowi na oświetlenie wnętrza komputera. Zestaw Aurora II może świecić na 16 różnych kolorów, a użytkownik ma możliwość szerokiej aranżacji dzięki temu, że paski są w pełni elastyczne i można je przymocować do elementów obudowy za pomocą zintegrowanych magnesów lub przyklejonych taśm dwustronnie klejących.

Trzy kolory – czerwony

Wewnętrzne przedłużacze zasilania w czerwonej kolorystyce – Gelid Single Sleeved Cables. Do ich oplecenia wykorzystany został gęsty oplot z tworzywa sztucznego, dzięki temu wewnętrzne przewody nie prześwitują nawet gdy są mocno wygięte. Dodatkowo każdy przewód umieszczony jest w oddzielnym oplocie bez termokurczy, wygląda to estetycznie i bardzo efektownie. Wykorzystano adapter służący do zasilania płyty głównej i procesora (8 i 24 PIN) oraz karty graficznej (8 i 6 PIN).

Bardzo proszę:

Montaż zestawu komputerowego w obudowie Nzxt S340

Składanie komputerów Toruń pod kątem wyglądu

Nowy PC z podświetleniem SilentiumPC Aurora II

Jakie podświetlenie LED do komputera

Montaż podświetlenia LED SilentiumPC Aurora II

montaż podświetlenia w komputerze stacjonarnym

SilentiumPC Aurora II w złożonym komputerze

Składanie komputerów - Obudowa Nzxt S340

Wymiana podzespołów w komputerze Toruń

Jak pisałem w poprzednim poście:

Każdy z nas, słysząc nazwę „komputer” tworzy własną projekcję na jego temat. Dla jednych będzie to przedmiot szary, dla drugich czarny, dla niektórych duży lub mały, stacjonarny, przenośny, niepotrzebny, niezbędny, drogi lub tani. Dla kogoś będzie środkiem, by po chwili stać się celem.

A a potrzebę tej realizacji dodatkowo stał się „ładny” – choć to pojęcie względne.

Call Now Button