Laptopy poleasingowe klasy biznes, czyli dlaczego wolę starszego Della, niż nowy plastik- fantastik.

Najwięksi światowi gracze – producenci laptopów i komputerów, podejmują liczne działania, aby oddzielić od siebie linie produktów przeznaczonych dla konsumentów detalicznych i odbiorców biznesowych. Są to zupełnie inne produkty pod względem jakości wykonania, użytych materiałów, wydajności, bezawaryjności i ceny. Podczas gdy komputery przenośne dla “Kowalskiego” są zazwyczaj zaprojektowane aby ładnie wyglądać, laptopy dla firm często oferują trwalsze obudowy, większą liczbę opcji konfiguracyjnych i lepszą użyteczność. Serie konsumenckie (marketowe) konstruowane są dla odbiorcy masowego ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie najniższej ceny. Producenci prześcigając się w wyścigu cen, wprowadzają przy tym niestety wszelkie możliwe oszczędności, szczególnie na podzespołach których nie widać gołym okiem i trudno je zweryfikować. Serie biznesowe – odwrotnie, są skierowane do kluczowych klientów korporacyjnych: dużych firm, banków, urzędów czy innych instytucji. Tu jakość i solidność wykonania jest na pierwszym planie, a bezawaryjność musi być bezdyskusyjna.

To właśnie jakość wykonania jest tutaj kluczowym argumentem w wyborze takiego urządzenia (a nie cena, jak by się mogło wydawać). Serie laptopów typu biznes, w porównaniu do większości linii urządzeń  konsumenckich, to niebo a ziemia. Zdecydowana większość laptopów biznesowych wykonana jest ze stopów magnezu, tytanu, aluminium czy wysokiej jakości włókna węglowego. Solidność i spasowanie elementów obudowy stoi tu na bardzo wysokim poziomie. Konstrukcje  biznesowe to także dużo lepiej przemyślane produkty, posiadające metalowe wzmocnione zawiasy, porządne pokrywy matrycy i co za tym idzie, wysoką odporność na uderzenia, udary i upadki. Ponadto, wiele z nich posiada ciekawie skonstruowane klawiatury, ze specjalnymi kanalikami odprowadzającymi ciecz w wyniku zalania, co często pozwala na uratowanie sprawności laptopa i ocalenie ważnych danych.

W poprzednim akapicie wspomniałem o cenie. Czy cena w wyborze używanego laptopa poleasingowego będzie kluczowa? Niekoniecznie. Na chwilę obecną (początek 2020), ciekawe i wydajne urządzenia tego typu, z oficjalnego źródła, z fakturą, z legalnym systemem operacyjnym, mogą kosztować w granicach 1000 – 1500 złotych. Ktoś mógłby powiedzieć, że za tę kwotę (lub nawet mniejszą), kupi nowy laptop ze sklepu. Owszem, jednak wydajność i wykonanie takiego produktu będzie stało pod dużym znakiem zapytania. Procesory pokroju Intel Celeron lub Intel Atom, jakie montuje się w takich notebookach, nie radzą sobie zupełnie z podstawowymi zadaniami. Już po otwarciu kilku zakładek w przeglądarce możemy być mocno rozczarowani natychmiastowym spadkiem wydajności, a całkiem zwyczajna aktualizacja systemu Windows spowoduje męczarnię w korzystaniu z takiego komputera. Dla porównania, laptop poleasingowy, w tej samej cenie będzie posiadał wydajny procesor Intel Core i5 lub i7, tyle samo lub więcej pamięci RAM oraz będzie wyposażony w bardzo szybki dysk SSD. Notebook ten, będzie przynajmniej kilkukrotnie szybszy od nowego, sklepowego sprzętu, oraz co najważniejsze, zapewni bezproblemową pracę bez spadków wydajność jeszcze przez kilka lat. Ważne jest, by przy okazji wspomnieć o fakcie, iż laptopy te (poleasingowe), gdy były nowe, kosztowały od 5 – 6 tysięcy w górę.

Kolejnym atutem są wysokiej jakości matowe matryce, które wbrew pozorom są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż matryce o błyszczącej powierzchni. Przy wielogodzinnej pracy nie powodują zmęczenia jakie zauważymy już po kilku godzinach pracy na niskiej jakości ekranie. Fakt, na „szklanej” matrycy obraz wydaje się bardziej ostry i kontrastowy, ale to tylko w odpowiednich warunkach użytkowych. Gdy będziemy chcieli skorzystać z laptopa w mocno oświetlonym pomieszczeniu, siedząc przy oknie lub na zewnątrz, zdecydowaną przewagę będzie mieć matryca matowa. Błyszcząca powierzchnia odbija dużo refleksów, zachowuje się jak lustro, przez co utrudnia normalne korzystanie z laptopa.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, serwis komputerowy Ipsum Komp w Toruniu, wprowadza do swojej oferty sprzedaż używanych laptopów poleasingowych. Kupując laptop lub inny sprzęt poleasingowy w Ipsum Komp Toruń, możesz liczyć, że będzie to produkt wyselekcjonowany, w 100% przetestowany pod katem sprawności działania, z wykonaną konserwacją układu chłodzenia (świeża pasta termoprzewodząca na procesorze i układzie graficznym), z zainstalowanym, w pełni legalnym systemem operacyjnym i skonfigurowanym oprogramowaniem użytkowym przygotowanym do pracy. Laptopy oferowane przez nasz serwis objęte są co najmniej 6 miesięczną gwarancją, i co najważniejsze, pełną obsługą posprzedażną i (odpukać) pogwarancyjną. Wszak jesteśmy najfajniejszym serwisem w mieście :).

Call Now Button